Policyjni psycholodzy na szkoleniu w Radziejowie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policyjni psycholodzy na szkoleniu w Radziejowie

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci z Radziejowa uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez psychologów z Bydgoszczy. Tematem zajęć były kwestie związane z rozwiązywaniem problemów alkoholowych w środowisku służb mundurowych.

Szkolenie odbyło się dziś(10.01.19r.)w radziejowskiej komendzie Policji. W  zajęciach brali udział policjanci ze wszystkich pionów.

Szkolenie otworzył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie podinsp. Tomasz Pacholski.  Zajęcia prowadziły, sierż.szt. Justyna Kostencka-Janik oraz st.sierż. Małgorzata Wyrwicka z sekcji psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Tematem szkolenia było: „Alkohol a środowisko służby i pracy-program profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych w środowisku służb mundurowych”. W trakcie zajęć szukano odpowiedzi na pytania co zrobić, żeby nie dochodziło do uzależnień i jak im przeciwdziałać. Starano się wypracować dobre praktyki, zarówno dla policjantów jak i ich przełożonych.

Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie, zarówno w formie wykładów jak i prezentacji. Nie zabrakło przykładów z policyjnej służby.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki