Wiadomości

Radziejowscy policjanci wykorzystują drona dla bezpieczeństwa mieszkańców

Data publikacji 29.05.2018

Policjanci z Radziejowa wykorzystują bezzałogowy statek powietrzny dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Jak duże możliwości daje dron pokazały ostatnie dni, kiedy policjanci zabezpieczali „Święto Powiatu Radziejowskiego”.

Dron, który użytkują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie został zakupiony ze środków Starostwa Powiatowego w Radziejowie. Przed pierwszymi lotami operatorzy sprzętu musieli przejść specjalistyczne szkolenie, które zakończyło się egzaminem i wydaniem  świadectwa kwalifikacji personelu lotniczego.

Od tej pory radziejowscy policjanci wielokrotnie używali drona. W miniony weekend także wykorzystywali sprzęt do zabezpieczenia imprez z okazji „Święta Powiatu Radziejowskiego”. Policjanci zabezpieczali imprezy rozrywkowe, mecze oraz rajd kilkuset motocykli po drogach powiatu. Wszędzie tam pomagał im bezzałogowy statek powietrzny. Widok z góry pozwolił na dyslokowanie służb w miejsca, gdzie gromadziły się duże ilości osób, pozwalał też na śledzenie przejezdności dróg w rejonie imprez.

 

zdjęcia asp. Remigiusz Wiśniewski KPP Radziejów

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki
Ładowanie odtwarzacza...