Wiadomości

Policjanci i leśnicy zorganizowali spotkanie dla przedszkolaków w lesie

Data publikacji 24.05.2018

Radziejowscy dzielnicowi wspólnie z leśniczymi z Piotrkowa Kujawskiego zorganizowali wspaniały dzień dla przedszkolaków. Była wycieczka po lesie, porady policjantów i leśników, ognisko oraz prezenty.

Radziejowscy dzielnicowi  mł.asp. Adrian Piasecki, mł.asp. Przemysław Betliński, sierż.szt. Szymon Kowalski  oraz leśniczy Leśnictwa Piotrków Kujawski Michał Kowalski  zorganizowali  spotkanie z grupą „Motylki” z Przedszkola nr 1 w Radziejowie. Mundurowi zaprosili dzieci wraz z opiekunkami do lasu w Trojaczku.

Rozpoczęło się od spaceru po lesie, gdzie emerytowany już leśniczy Pan Jan Kowalski barwnie opowiadał o tym jak trzeba zachować się w lesie. Mówił o zwierzętach, otaczającej nas przyrodzie oraz  przygodach, jakie spotkały go w lesie w trakcie długoletniej pracy.

Dzielnicowi  przypomnieli jak należy zachować się nad wodą podczas wypoczynku. Sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska  mówiła jak ważne są odblaski i taki odblaskowy prezent wręczyła każdemu przedszkolakowi. Dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu i wyposażenia do służby.

Pogoda dopisała i na zakończenie wszyscy zjedli pyszne kiełbaski, usmażone przy wspólnym ognisku.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki