Wiadomości

Radziejowscy policjanci „nakręcali” dzieci i młodzież na bezpieczeństwo

Radziejowscy policjanci oraz strażacy kontynuują spotkania w ramach projektu ”Bezpieczne żniwa”. W trakcie cyklu spotkań promują bezpieczne wzorce zachowań, szczególnie podczas prac w gospodarstwach rolny. Podczas ostatniego spotkania opowiedzieli o programie ”Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Radziejowscy policjanci oraz strażacy kontynuują  projekt „Bezpieczne żniwa”.  Wspólnie z przedstawicielką firmy Danone Panią Jolantą Sas-Wisłocką spotkali się w Kobylnikach z  dziećmi i młodzieżą z pow. radziejowskiego.

Kierownik ogniwa ruchu drogowego mł.asp. Emil Czynszak wspólnie z policjantką z zespołu ds. nieletnich sierz. Magdaleną Cywińską-Grobelską opowiedzieli o  akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która została w tym roku zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mówili o rzeczach najważniejszych dla bezpiecznego wypoczynku.  Była mowa nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o tym jak zachować się podczas pobytu nad wodą. Apelowano o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi w „realu” jak i wirtualnej rzeczywistości.

Poruszono także temat bezpieczeństwa podczas prac polowych, bo to właśnie dzieci często padają ofiarami nieszczęśliwych wypadków w gospodarstwach.  Jak podkreślali mundurowi większość rzeczy, o których mówili to elementarne zasady bezpieczeństwa, jednak w pośpiech  często się o nich zapomina.

W spotkaniu w Kobylnikach uczestniczyli także strażacy z jednostki w Radziejowie i Inowrocławiu. Przedstawili oni zasady udzielania pierwszej pomocy jak również pomocy osobie tonącej.

W trakcie spotkania chętni mogli zobaczyć jak wygląda policyjny i strażacki sprzęt.  Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaski oraz książeczki edukacyjne na temat bezpiecznego wypoczynku.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.