Sezon rowerowy w pełni, więc policjanci znakują rowery - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Sezon rowerowy w pełni, więc policjanci znakują rowery

Z każdym dniem przybywa oznakowanych rowerów na terenie powiatu radziejowskiego. Wszystko po to by zabezpieczyć sprzęt przed złodziejami.

Każdy sposób na dodatkowe zabezpieczenie jednośladu jest dobry. Wtorek był kolejnym dniem, kiedy radziejowscy mundurowi znakowali rowery. Znakowanie wykonano za pomocą specjalnego urządzenia Engrawer, nanosząc na ramę  numer identyfikacyjny. Każdy rower został również oznaczony specjalną nalepką, a właściciel otrzymał identyfikator rowerowy.

W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji każdy rowerzysta został poinformowany, w jaki sposób zabezpieczać i chronić jednoślad przed kradzieżą oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze publicznej. Podczas dyżuru oznakowano kilkanaście  jednośladów.

Przypominamy, że w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie istnieje możliwość bezpłatnego oznakowania i zarejestrowania posiadanego roweru.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki