Dron dla radziejowskich policjantów - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Dron dla radziejowskich policjantów

Radziejowscy mundurowi dostali nowe narzędzie mające pomóc, w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Ze Starostwa Powiatowego w Radziejowie otrzymali drona wartego kilkanaście tysięcy złotych.

W piątek(09.06.2017r.) rozpoczęły się  imprezy  związane z obchodami Dni Powiatu Radziejowskiego. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji mieszkańców oraz samorządowców. Wziął w niej udział Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie nadkom. Karol Konopacki. W trakcie mszy poświęcono drona zakupionego z funduszy Starostwa Powiatowego.  

Po mszy rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Powiatu, w trakcie której Starosta Radziejowski Pan Jarosław Kołtuniak przekazał na ręce Komendanta Konopackiego bezzałogowy statek powietrzny. Urządzenie warte 11 tys. złotych zakupiono ze środków radziejowskiego starostwa.

Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie nadkom. Karol  Konopacki dziękując  za ten prezent, podkreślił dobrą współpracę pomiędzy lokalnymi samorządowcami a policjantami. W ramach podziękowania wręczył Starości Radziejowskiemu pamiątkowa tabliczkę z  grawerem.

Przekazany dron  to nowoczesne urządzenie, które będzie wykorzystywane  do poszukiwań osób zaginionych, pracy operacyjnej, monitorowania natężenia ruch drogowego i podczas zabezpieczania imprez masowych.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki