Konkurs rozstrzygnięty. Wyniki i zdjęcia

Data publikacji 19.04.2008

Piotrkowianie ze szkoły podstawowej i gimnazjum zwyciężcami powiatowych eliminacji.

Radziejów 11 kwietnia 2008 r

Podobnie jak w latach poprzednich, również w bieżącym roku szkolnym 2007/2008 w całym kraju prowadzony jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przebiegający etapowo turniej skierowany jest do dzieci klas 4-6 szkół podstawowych oraz do gimnazjalistów. Organizatorem centralnym współzawodnictwa szkół jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Komenda Główna Policji oraz Polski Związek Motorowy i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W 2008 roku turniej zorganizowany zostanie już po raz 31, a finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 27-30 maja 2008 roku w miejscowości Biała (woj. opolskie).

11 kwietnia 2008 r. w Szkole Podstawowej w Radziejowie odbył się finał powiatowy. W zawodach wzięły udział  3 szkoły podstawowe i 4 gimnazjalne z gmin powiatu radziejowskiego reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Drużyny zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych. Dla prawidłowego przebiegu poszczególnych  konkurencji wyłoniono jury, w skład krórej poza mundurowymi (młodszy aspirant Sławomir Bogucki, sierżant Krzysztof Chłodziński- obaj ORD) weszli: dyrektor radziejowskiej szkoły, gospodarz konkursu, przedstawicielka WORD we Włocławku oraz radziejowskiego PCK.

Turniej składał się z trzech konkurencji (test wiedzy, tor przeszkód dla rowerzystów i miasteczko ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna).Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego.  O zajęciu miejsc na tzw. „pudle” często decydowały pojedyncze punkty, lub dogrywka.

W pierwszej kolejności uczniowie musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego i rozwiązywali test wiedzy. W drugiej części pokonywali rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód wykazując opanowanie umiejętności jazdy rowerem w trudnych warunkach. Następnie reprezentantów poszczególnych zespołów sprawdzono pod kątem wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ten trzeci element turnieju wprowadzony został od tego roku.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna SP w Piotrkowie Kujawskim drugie miejsce zajęła drużyna SP w Radziejowie, trzecie team z  Topólki.

Wśród gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Gimnazjum w Topólce, a trzecie zajęła drużyna z Gimnazjum w Radziejowie. Czwarte miejsce zajęła drużyna radziejowskiej Szkoły Życia.

W klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno , Łukasz Bogucki, Krystian Pawłowski i Patryk Durkiewicz wszyscy (SP w Piotrkowie Kujawskim)stanowiący zarazem drużynę reprezentującą tę placówkę, przy czym Łukasz Bogucki okazał się najlepszym indywidualnie.

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsca zajął uczeń z Gimnazjum w Topólce Michał Wieser.Drugie miejsce zajęła Anita Krysiak, która  okazała się najlepszą dziewczyną w tym konkursie. Trzecie miejsce zajął Maciej Wojtczak z Gimnazjum w Topólce .
Drużyny na miejscach od 1 do 3 zostały wyróżnione pucharami ufundowanymi przez Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie oraz dyplomami.
Wszyscy uczestniczący w konkursie zawodnicy  dostali nagrody w postaci sprzętu sportowego, toreb turystycznych, zaś najlepsi indywidualnie  z miejsc od pierwszego do trzeciego ( Szkoła Podstawowa i Gimnazjum)  otrzymali dodatkowo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Drużyny Szkoły Podstawowej w składzie Patryk Durkiewicz, Krystian Pawłowski i Łukasz Bogucki  z opiekunem  p. Markiem Zientkiewicz i Gimnazjum z Piotrkowa Kujawskiego w składzie Magdalena Dadzibóg, Anita Kardasz i Hubert Kardasz z opiekunką p. Katarzyną Pawłowską,  zwycięzcy powiatowych eliminacji, wezmą udział w finale okręgowym, który odbędzie się 25 kwietnia 2008 r. we Włocławku.

Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie.

W imieniu nagrodzonych dzieci, organizatorzy turnieju dziękują: właścicielom i zarządom niżej wymienionych firm i samorządów: